Sold By: Maryams
🚚 Expected delivery by 3 Apr
Delivery time may vary depending on location
Highlights
16-core Neural Engine
14-inch Liquid Retina XDR display²
Three Thunderbolt 4 ports, HDMI port, SDXC card slot, headphone jack, MagSafe 3 port
Magic Keyboard with Touch ID
Force Touch trackpad 70W USB-C Power Adapter Apple Intelligence
Earn from this purchase
Max discount with points
SKU: MI-2443-5AWT
Categories: Laptop
| Specifications | |
| Processor Speed | 2.4 GHz |
| RAM Size | 16 GB |
| Internal Memory | 512 GB |
| Screen Size | 14.2 in |
| Display Resolution | 1920x1080 |
| Keyboard Language | English |
| Average Battery Life | 16 Hours |
| Processor Version | M4 chip with 10-core CPU and 10-core GPU |
| Sd card slot | yes |
| Number of USB Ports | 4 |
Your email address will not be published. Required fields are marked *
Please login to write review!
Looks like there are no reviews yet.
Find answers to common questions about this product
We accept returns within 1 day of purchase. The item must be unused and in its original packaging. Please contact our support team to initiate a return and get a return shipping label.
You can directly open ticket from your dashboard or contact form,
Our support team is happy to assist you with any questions or concerns.