Sold By: Maryams
🚚 Expected delivery by 3 Apr
Delivery time may vary depending on location
AI ULTRA NIGHT CAMERA SYSTEM – INDUSTRY-LEADING 200MP TELEPHOTO + 50MP MAIN + 50MP ULTRA WIDE - Experience the most advanced imaging system ever on HONOR. Featuring a 200MP AI Ultra Night Telephoto with CIPA 5.5 stabilization, 3.7X optical zoom, 100X digital zoom, a 1/1.4” HP9 sensor, and F2.6 aperture for unmatched clarity. Combined with a 50MP Ultra Night Main (1/1.3” Sensor, F1.6) and 50MP Ultra Wide (122° + 2.5cm Macro) for precision detail day & night.
FULL-SCALE AI EXPERIENCE WITH DEDICATED AI BUTTON – JUST ONE CLICK TO EVERYTHING SMART - Control your phone like never before with the independent AI Button (Short/Long/Double press). Access AI Screen Suggestions, AI Settings Agent, AI Photo Agents, Circle to Search, Privacy Blur, AI Memories, AI Subtitles, Content Creation Tools, AI Eraser, Motion Trail, Motion Clone, Slow Motion, and more. Your entire phone becomes an intelligent assistant.
FLAGSHIP PERFORMANCE POWERED BY SNAPDRAGON® 8 ELITE GEN 5 + HONOR SILICON-CARBON BATTERY - Run the most advanced apps and games smoothly with the latest Snapdragon® 8 Elite Gen 5 chipset and dynamic power allocation. The massive 7100mAh HONOR Silicon-carbon Battery delivers: 18+ hrs YouTube, 15+ hrs browsing, 17+ hrs navigation, 9+ hrs video calls, ensuring unmatched endurance for work and play.
100W WIRED + 80W WIRELESS SUPERCHARGE – FULL POWER IN MINUTES - Go from 0–100% in 48 minutes wired or 60 minutes wirelessly. Optimized with HONOR’s power management system, your phone charges fast while staying cool and efficient — ideal for travel, business, and entertainment.
6000-NIT DISPLAY + FULL EYE PROTECTION + IP69K DURABILITY - Enjoy a stunning 6.71” OLED 1.5K display with 6000-nit HDR peak brightness, 8T LTPO 1–120Hz, 100% DCI-P3, and HONOR NanoCrystal Shield. Industry-first visual comfort includes chip-level AI defocus, TÜV Rheinland Full Care Display 5.0, and ambient light flicker detection. Built to extreme durability with IP69 + IP68 + IP69K rating for dust, heat, high pressure water jets, and underwater working up to 6m.
| Expandable Memory Type | No Expandable Memory |
| SIM Count | Dual SIM |
| Secondary Camera | 32 MP & Above |
| Battery Size | 7100 mAh |
| Screen Size | 6.71 in |
| SIM Type | Nano SIM |
| Refresh Rates | 120Hz |
| Display Type | OLED |
| Operating System | Android |
| Processor Name | Qualcomm Snapdragon |
| Number of Cores | Octa Core |
| Fast Charging | Yes |
| Sensor | Accelerometer, Gyroscope, Digital compass |
| 5G | Yes |
| Primary Camera (MP) | 200MP Periscope Telephoto + 50 MP Wide + 50MP Ultrawide |
| Secondary Camera Resolution | 50 MP |
| Processor Speed | 4.6 GHz |
| RAM Size | 12 GB |
| Operating System Number | MagicOS 10 |
| Internal Memory | 512 GB |
| Version | Middle East Version |
| Charging Type | Type c |
| Processor Number | Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5 (3 nm) |
| What's In The Box | Phone| Charger| Type-C Cable| Phone Cover | User manual| Sim Eject Pin |
| Condition | New (Sealed Pack) With Watch |
اكسب من هذا الشراء
الحد الأقصى للخصم بالنقاط
Days
Hours
Minutes
Seconds
SKU: MS-2026-IG3H
Categories: Mobile phones
AI ULTRA NIGHT CAMERA SYSTEM – INDUSTRY-LEADING 200MP TELEPHOTO + 50MP MAIN + 50MP ULTRA WIDE - Experience the most advanced imaging system ever on HONOR. Featuring a 200MP AI Ultra Night Telephoto with CIPA 5.5 stabilization, 3.7X optical zoom, 100X digital zoom, a 1/1.4” HP9 sensor, and F2.6 aperture for unmatched clarity. Combined with a 50MP Ultra Night Main (1/1.3” Sensor, F1.6) and 50MP Ultra Wide (122° + 2.5cm Macro) for precision detail day & night.
FULL-SCALE AI EXPERIENCE WITH DEDICATED AI BUTTON – JUST ONE CLICK TO EVERYTHING SMART - Control your phone like never before with the independent AI Button (Short/Long/Double press). Access AI Screen Suggestions, AI Settings Agent, AI Photo Agents, Circle to Search, Privacy Blur, AI Memories, AI Subtitles, Content Creation Tools, AI Eraser, Motion Trail, Motion Clone, Slow Motion, and more. Your entire phone becomes an intelligent assistant.
FLAGSHIP PERFORMANCE POWERED BY SNAPDRAGON® 8 ELITE GEN 5 + HONOR SILICON-CARBON BATTERY - Run the most advanced apps and games smoothly with the latest Snapdragon® 8 Elite Gen 5 chipset and dynamic power allocation. The massive 7100mAh HONOR Silicon-carbon Battery delivers: 18+ hrs YouTube, 15+ hrs browsing, 17+ hrs navigation, 9+ hrs video calls, ensuring unmatched endurance for work and play.
100W WIRED + 80W WIRELESS SUPERCHARGE – FULL POWER IN MINUTES - Go from 0–100% in 48 minutes wired or 60 minutes wirelessly. Optimized with HONOR’s power management system, your phone charges fast while staying cool and efficient — ideal for travel, business, and entertainment.
6000-NIT DISPLAY + FULL EYE PROTECTION + IP69K DURABILITY - Enjoy a stunning 6.71” OLED 1.5K display with 6000-nit HDR peak brightness, 8T LTPO 1–120Hz, 100% DCI-P3, and HONOR NanoCrystal Shield. Industry-first visual comfort includes chip-level AI defocus, TÜV Rheinland Full Care Display 5.0, and ambient light flicker detection. Built to extreme durability with IP69 + IP68 + IP69K rating for dust, heat, high pressure water jets, and underwater working up to 6m.
| Expandable Memory Type | No Expandable Memory |
| SIM Count | Dual SIM |
| Secondary Camera | 32 MP & Above |
| Battery Size | 7100 mAh |
| Screen Size | 6.71 in |
| SIM Type | Nano SIM |
| Refresh Rates | 120Hz |
| Display Type | OLED |
| Operating System | Android |
| Processor Name | Qualcomm Snapdragon |
| Number of Cores | Octa Core |
| Fast Charging | Yes |
| Sensor | Accelerometer, Gyroscope, Digital compass |
| 5G | Yes |
| Primary Camera (MP) | 200MP Periscope Telephoto + 50 MP Wide + 50MP Ultrawide |
| Secondary Camera Resolution | 50 MP |
| Processor Speed | 4.6 GHz |
| RAM Size | 12 GB |
| Operating System Number | MagicOS 10 |
| Internal Memory | 512 GB |
| Version | Middle East Version |
| Charging Type | Type c |
| Processor Number | Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5 (3 nm) |
| What's In The Box | Phone| Charger| Type-C Cable| Phone Cover | User manual| Sim Eject Pin |
| Condition | New (Sealed Pack) With Watch |
لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول المطلوبة مميزة بـ *
الرجاء تسجيل الدخول لكتابة مراجعة!