Sold By: Maryams
🚚 Expected delivery by 3 Apr
Delivery time may vary depending on location
اكسب من هذا الشراء
الحد الأقصى للخصم بالنقاط
SKU: MS-2026-00189
Categories: Mobile phones
Experience powerful performance and stunning visuals with the Redmi Note 14 4G Global Version. Featuring a vibrant 6.67-inch 120Hz AMOLED display and an efficient Snapdragon 685 processor, this smartphone is designed for seamless multitasking and immersive entertainment. With a robust 5000 mAh battery and a high-resolution 50MP main camera, it's perfect for capturing moments and staying connected throughout the day.
| Specification | Details |
|---|---|
| Brand | Redmi |
| Model Name | Note 14 4G |
| Model Number | 23129RAA4G |
| Operating System | Android |
| Display Resolution | 1080x2400 |
| Display Type | AMOLED |
| Screen Size | 6.67 inch |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| Primary Camera Resolution | 50MP |
| Secondary Camera Resolution | 13MP |
| Battery Size | 5000 mAh |
| Battery Type | Lithium Polymer |
| RAM Size | 8 GB |
| Internal Memory | 256 GB |
| Processor Name | Snapdragon |
| Processor Number | 685 |
| Processor Speed | 2.8 GHz |
| Number of Cores | Octa Core |
| SIM Count | Dual SIM |
| SIM Type | Nano SIM |
| Network Type | 4G LTE |
| Charging Type | Type-C |
| Fast Charging | 33W |
| Colour | Midnight Black |
| Sensor | Fingerprint, Ambient Light Sensor, Proximity Sensor, Electronic Compass, Accelerometer, Gyroscope |
| Audio Jack | 3.5 mm |
| Water/Dust Resistance | IP54 |
| Dimensions (L x W x H) | 162.27 x 75.55 x 7.97 mm |
| Weight | 188.5 g |
لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول المطلوبة مميزة بـ *
الرجاء تسجيل الدخول لكتابة مراجعة!
يبدو أنه لا توجد مراجعات بعد.
Find answers to common questions about this product
We accept returns within 1 day of purchase. The item must be unused and in its original packaging. Please contact our support team to initiate a return and get a return shipping label.
You can directly open ticket from your dashboard or contact form,
Our support team is happy to assist you with any questions or concerns.